ICON-KP Serisi Kompakt Tip Talaş Konveyörü

Paletli tip kaba talaş konveyörü ile dip kazımalı tip ince talaş konveyörünü tek gövdede birleştiren konveyörden tahliye edilen soğutma suyunu da döner tip tambur filtreden geçirerek filtre eden , bu filtre sisteminin ters yıkama sistemi ile sürekli kendi kendini temizlemesini sağlayan tüm bu sistemi de Kompakt bir yapıda birleştiren konveyör sistemidir.

Her tür talaş için uygun çözüm olup dip kazımalı tambur filtreli konveyöre göre daha geniş kullanım alanına sahiptir.

Dip kazımalı tip konveyörde sıkışma ve sorunlara yol açan uzun talaş ve talaşla düşen küçük parçalar bu konveyörde problemsiz taşınabilir.

Üst taraftaki paletli konveyör sisteminden dolayı talaşla birlikte talaş kovasına giden kesme suyu miktarı dip kazımalı tambur filtreli konveyörden fazladır bu nedenle drenaj sistemli talaş kovası kullanımı tavsiye edilir.

Döner tip tambur filtre sisteminde bulunan paslanmaz çelik filtre 80 mikron ve üzeri partikülleri filtre etmektedir. Sürekli döküm işleyen tezgahlarda soğutma suyunda bulunan çok ince partikülleri filtre etmek gerektiğinde 10 mikrona kadar filtreleme yapabilen ilave kağıt filtre sistemi de kullanılmalıdır.

Tambur filtre sistemi konveyörle birlikte dönerek çalışır ve ters yıkama sistemi ile sürekli kendi kendini temizler bu nedenle bakım ihtiyacı minimum olan bir sistemdir.